Kas bando atimti iš mūsų sėkmę?

Foto (c) freelancefolder.com

Sėkmė aplanko kiekvieno iš mūsų namus, tačiau, deja, daugelis tada būna išėję į darbą.

Vis daugiau mano draugų užsikrečia nepagydomu tingėjimo virusu. Štai ir šiandien pristatau nuostabaus žmogaus ir gero draugo, kurį deja, labai retai matau, straipsniuką apie sėkmės uzurpaciją. Tekstą šiek tiek pakeičiau priderindamas prie savo pasaulėžiūros, tačiau tikiuosi, kad esmę sėkmingai pavyko išlaikyti.

Sekasi žmogui – dažnai girdėdavome apie likimo numylėtinį kuriam palankai klojasi gyvenimas, veikla, kuris laimingas ir džiaugiasi tuo ką jam teikia gyvenimas. Tokius žmones ir vadindavo – gimusiais po laiminga žvaigžde, dalingais, turinčiais dalią ar tokiais, kuriems tiesiog likimas šypsosi. Tačiau tokių laimingų žmonių, kuriems sekasi – Lietuvoje vis mažiau ir mažiau. Kodėl?

Šiandien sakoma – “sėkmingas darbuotojas“, “sėkmingas verslininkas“. Ar jiems sekasi? Nepasakyčiau. Rašoma netgi daug knygų apie verslo sėkmę. Kas ten rašoma? O ten rašoma kaip savo gudrumu, rinkos dėsnių išmanymu ir savo DARBU pasiekti gerų rezultatų.

Matote skirtumą? Anksčiau sėkmė niekuo nesisiedavo su darbu. Visa kas geriausia, tiesiog atsitikdavo, ant galvos nukrisdavo, tik bac ir viskas. O šiandien norint sėkmės reikia nusipirkti knygą ir vadovautis tam tikromis instrukcijomis, įdėti pastangų.

Panagrinėkime, kas yra SĖKMINGAS? Sėkminga yra tai kas sekasi, sėkmingas (-a) yra tas (ta), kuris (kuri) sekasi. Sėkmingai auginame gėles, sėkmingai keliaujame, sėkmingai gėrimės gamta, sėkmingai statome namą – MUMS sekasi, t.y. gėlės sėkmingai auga (jų augimas sėkmingas), kelionė sėkmingai vyksta (sėkminga kelionė), namas sėkmingai kyla (sėkminga statyba). Tai, kas sėkminga, yra mūsų daromas (arba nedaromas) su sėkme, mums sėkmingai vykstantis, t.y. mums tenkantis džiaugsmas – mūsų veiklos ir kažkieno kito (sėkmės) bendras nuopelnas. Arba tiesiog sėkmė.

Sėkmė turėtų būti mūsų sąjungininkas ir mes su ja turėtume sudaryti simbiozę. Sėkmė už mus turėtų nudirbti visus darbus. Arba bent jau pusę. Kitaip tariant, aš auginu gėles, o jos dar priedo ir pačios auga, ot tai sekas man. Aš keliauju, bet dar priedo ir sėkmė man padeda sureguliuodama gerą orą, pakišdama įdomių bendrakeleivių. Aš statau namą, o sėkmė kaip tik tada man rąstų priverčia miške uragano pavidalu, arba kaip tik tą dieną kaimyną įkalbina atsikratyti užsilikusių ir jam nereikalingų statybinių medžiagų likučių, kuriuos jis kaip tik ketina išmesti į sąvartyną, o man kaip tik jos tinkamos. Ir jam pasiseka, ir man. Štai kas yra sėkmė. Ir aukščiausias sėkmės laipsnis, kai visiškai nereikia dirbti. Eini va, žiūri 200 litų guli. Pakeli nuo žemės… Nu būtų geriau, kad nė kelti nereikėtų, bet jau ir taip nemaža sėkmė.

Nauja sėkmingumo ideologija keisdama žodyną bando ir gyvenimą pakeisti taip, kad sėkmės neliktų, kad visą darbą turėtume atlikti patys. Jei auginame gėles, tai viskas priklauso nuo mūsų pastangų, šiaip jos neauga. Kiek įdedame, tiek turime. Jei keliaujame, tai galime kliautis tik savo gudrumu, įžvalgumu, sugebėjimu išlaviruoti tarp lietaus debesų, o ne sėkme. Jei statome namą, tai turime įdėti daug pastangų, kad padaryti profesionaliai, nes tik nuo mūsų profesionalumo priklauso rezultatas.

Sėkmė, tai yra tas šeštas, kuris už mus atlikdavo visus darbus. Šeštas, tai čia žydų tradicijoje. Jiems šeštadienis, subata yra šabas, nedarbo diena. Krikščionybėje gi jis ne šeštas, o septintas (sekmas). Čia susipina ir dvi reikšmės: sekmas (septintas – sekmadienis, septinta diena) ir sekmas (sėkmingas, reiškiantis sėkmę). Tomis sekmomis dienomis nereikėdavo nieko dirbti, nes sėkmė nudirbdavo visus darbus. Kuo toliau, tuo randasi vis daugiau įrodymų, kad kuo giliau į praeitį, tuo sėkmingesni žmonės buvo. Turiu įtarimą, kad senovėje visos dienos buvo sekmos ir niekam niekada nereikėdavo dirbti. Ir tik didžiulė nesėkmė kažkada užspaudė žmogų ir jis pradėjo dirbti. Ot tai nepasisekė žmogui! Tik iš didžiulio nesisekimo žmogus išrado darbą.

Šiandien vis labiau ir labiau bandoma pakeisti žodžio “sėkmė“ reikšmė. Vis daugiau užkraunant ant žmogelio ir vis mažiau paliekant sėkmei. Sėkmingas verslininkas dirba ne tik darbo dienomis, bet ir sekmadieniais. Tai kokia čia sėkmė? Sėkmė juk būtų tada, jei nereikėtų dirbti, o pasiektum tuos pačius ar geresnius rezultatus. Va čia tai sėkmė.

Linkime jums sėkmės. Senos, geros sėkmės,
Laimis Žmuida ir Tadas M.

Reklama
Įrašyta kategorijoj Uncategorized. 4 Comments »

4 atsakymai to “Kas bando atimti iš mūsų sėkmę?”

 1. . Says:

  Labai gerai parašyta, super įžvalgos. Dažnai skaitai kokį nors straipsnį, ir mintys girdėtos, bet naujai pateiktos. O čia iš vis pirmą kartą tokį dalyką ir mintį girdžiu. 🙂

 2. inge Says:

  Uz sekme!

 3. gaiva Says:

  labai teisingai pastebėta, tik ta tendencija yra daug senesnė – is seno juk net evangelija lelijas pavyzdžiu žmogui rodė, kad jos nei sėja, nei pjauna, o dievo malone pasitiki ir žydi sau laimingos…vienuoliai dirbo,pvz,tik darbus, kur ir sėkmė (ar dievas)turejo irgi dalyvauti, vien nuo žmogaus pastangu rezultatas nepriklausė – sodininkavo, duona kepė,alų raugė…Į visokius prekiautojus ar pinigų keitėjus žmonės tada dar žiūrėjo su panieka.
  O dabar kas pasidarę – tik žiūrima, ką žmogui įkišti, kad pirktų – sėkmės parduoti neišeina, tai knygas, kaip užsitikrinti sėkmę pačiam – darbu, pastangom, situacijos kontrole,kontaktais, saves tobulinimu…kuriama iliuzija, kad žmogus ir pats gali sėkmę užsitikrinti…aišku, atsargų ir dievas saugo, bet kuo labiau žmogus tikės, kad jis gali pats, tuo daugiau jis visko pirks…kad ir,pvz.dienotvarkę, kad susirašyti viska, ką padaryti turi, kad nepamirštų…O kapitalistui ir iš to pelnas…

 4. Jovke Says:

  Sėkmę mums atima mūsų pačios mintys. Šiame straipsnyje yra dvi minčių kryptys, manau, pirmoji yra geresnė. 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: