Ne darbas, o sėkmė atneša pinigus…

LaimisZmuida_man_bedNa, kiekvieną rytą plaunu kojas, kiekvieną rytą! O patalynė kaip nešvari, taip nešvari…

Šiandien dar kartą noriu pašnekėti apie tai, kad ne darbas atneša pinigus, o sėkmė. Ne sugebėjimas kažką pagaminti, o sugebėjimas kažką parduoti. Kaip ir šiam anekdote, gali dirbti kiek nori, stengtis, kasdien, tačiau jei tai darai nelaiku ir ne vietoj, tai tavęs neaplanko sėkmė.

Štai galima, pavyzdžiui, kiauras dienas kapoti malkas vidury miško. Prikapot didžiules krūvas. Bet jei iš to miško bus sunku paimti tas malkas, jei technikai sunku privažiuoti ir jei atvežimas nuo ten iki pirkėjo kainuos daugiau nei pačios malkos, tai nieko neišeis. Galima stengtis kiek nori, prigaminti malkų, bet jei nepavyks parduot, tai pinigų ir nebus.

Štai žmogus prie Kauno ribos statė namą. 15 metų statė, pastatė didžiulį neblogai atrodantį namą. Vis statydamas galvojo: “štai pastatysiu, paskui parduosiu ir turėsiu daug pinigų.” Pastatyt, tai jis pastatė, bet parduot tai nesugebėjo, nes per 15 metų pasikeitė situacija. Jis to nežinojo. O štai apsukrus nekilnojamo turto agentas pasirodė pačiu laiku pas jį, kai šis buvo jau nusivylęs namo pardavinėjimu ir dar nusiderėjo ir už pusę svajotos kainos nupirko tą namą. Bet svarbiausia, ne namas. Pasirodo, kad ten buvo didžiulis 3 ha sklypas ir dabar jis jau buvo ne prie Kauno ribos, o pačiam mieste. Miestas prasiplėtė per tuos 15 metų. Tas agentas iš karto namą nugriovė, padalino sklypą į mažiukus sklypukus ir pardavė juos už milijonus. 15 metų darbo nuėjo šuniui ant uodegos, o turtus susikrovė žmogus, kuris tik dokumentus nunešė ir sutvarkė…

Štai Kinija. Kiek ji prekių pagamina? Turiu omeny tuos gamintojus, darbininkus, kurie pagamina visas šitas prekes. Juk tai sunkus rankų darbas. Ir visas pasaulis užgrūstas kiniškomis prekėmis. Ir ar tie gamintojai žmogeliai nors kiek praturtėjo? Praturtėja tas, kas paima iš tų gamintojų ir parduoda, arba perparduoda.

Čia visur veikia tas pats dėsnis: “Pardavimas, o ne gamyba yra ekonomikos augimo pagrindas”. Pinigai priklauso ne nuo to kiek tu dirbi, o nuo to kaip tau pasiseka tą darbą parduoti. Reikia atsidurti reikiamu laiku, reikiamoje vietoje ir už reikiamą kainą parduot. Tai ir yra sėkmė.

Reklama
Įrašyta kategorijoj Uncategorized. Žymos: , , , . 12 Comments »

12 atsakymai to “Ne darbas, o sėkmė atneša pinigus…”

 1. karinajacko Says:

  Su sėkme tai nieko bendro. Tai daugiau įžvalga, negu sėkmė 🙂 Sėkmė nebent tame, kad kai kuriems pasisekė tą įžvalgą turėt, o kitiems ne 🙂

 2. Paulius Says:

  “Pardavimas, o ne gamyba, yra ekonomikos augimo pagrindas“… Įdomu, ką tu parduosi, jei niekas nieko negamins?

 3. Salom... Says:

  neseniai kalbejau su viena auditore, tai jinai irgi tos nuomones, kad greiciausiai pinigus atnesa prekyba!

 4. loweleben Says:

  Nu nezinau, bet man atrodo, kad jei zmogus protingas ir daug dirba, ta prasme visomis pastangomis siekia savo tikslo, tai ir be sekmes viskas pasiseka. Jei jis turi gera aki, suvokima apie esancia situacija prekybos rinkoje ar zino kokiu produktu paklausa dabar didziausia (visa tai igijama per zinias ir isprusima), tai manau jis ir be sekmes gaus geru rezultatu. O juk jei pagaminsi koki nors paskutini š*da, kuris šiandieniniai visuomenei visiškai nereikalingas, tai net ir pati didziausia sėkmė nepadės 🙂 na, bet čia tik mano nuomonė 🙂

  O post’as šiaip geras ir argumentai geri parinkti 🙂

 5. Antanas Says:

  Taip, gamindamas nepraturtėsi. Paprastai, kai žmogus komercijoje uždirba gerus pinigus ir nelabai besugalvoja, kur juos išleisti, tada investuoja į gamybą.
  Kodėl taip yra?
  Todėl, kad gamintojų pilna visame pasaulyje. Juos labai nesunku pasamdyti. Ir jie padarys bet ką, ką sufantazuosi. Tuo labiau, kad ir esami, veikiantys gamybiniai pajėgumai išnaudojami dažniausiai tik apie 40%.
  O va verslininko, kuris sugebėtų iš to pagaminto daikto padaryti pinigus… nepasamdysi.
  Verslas – tai amatas, kuris išmokstamas tik veikiant. Ir nė vienas universitetas, nė viena kolegija to nemokina.
  Čia lygiai tas pats, kaip iš knygelių mokytis plaukti ar važiuoti dviračiu. Gali skaityti protingiausius traktatus, žiūrėti mokomuosius filmus, klausyti geriausių profesorių paskaitų, bet, kol neįlipsi į vandenį neišmoksi plaukti, o kol neužsėsi ant dviračio, neišmoksi su juo važiuoti.
  Todėl nedrąsūs, tuščių, su praktika nesusietų mokslų atbukinti žmogeliai ir kalba apie sėkmę, apie tai, kad va, kažkam, visai nemokytam pasisekė, jis gerai prasisuko. Tuo paprastai pateisinamas savo bailumas imtis kažko naujo, ko nemokino profesoriai, imtis atsakomybės už savo veiklą, už savo sėkmę.
  O tikrai norinčiam tos sėkmės geriausia būtų kreiptis į kokį sėkmingą verslininką, kad jis pamokytų lengvai užsidirbti pinigus.
  Ir čia slypi tik vienas pavojus: lengvai uždirbami dideli pinigai, kuo lengviau, tuo didesni. Taigi, dažnai nepasiruošęs žmogus, papuolęs pas nepakankamai patyrusį mokytoją, gali… greitai sugesti.
  Tad norintys gyventi lengvai, ieškokitės tinkamų mokytojų ir sekite jais, klausykite jų, mėgžiokite juos.
  Praaugai tą mokytoją, susirask kitą, toliau pažengusį ir t.t.
  Taip labai paspartėja asmenybės augimas, taip be didelio vargo nusikalama sėkmė. Bet… taip žmogus tampa nebesuprantamas pilkai masei, pasmerkiamas minios, pavadinamas keistuoliu, kvailiu, tinginiu…

 6. Juste Says:

  Ne atsidurimas tinkamoje vietoje ir ne tinkamas laikas atnesa sekme. Sekme = (zinios + darbas) * entuziazmas.

 7. Saulius Says:

  Darbas lygu Sėkmė:)) TIk darant tuėsime rezultatus:)

 8. Laimis Žmuida Says:

  O bože, ką jūs čia rašot? Visiškai prasilenkia su realybe. Sėkmė = (zinios + darbas) * entuziazmas. Čia kas jum taip pasakė? Jūsų darbdavys? Žiūrėkime kaip tai atrodo praktikoje. Senas profesorius turi daug žinių, jis įdėjo be galo daug darbo mokydamas kitus ir visa tai darė su didžiuliu entuziazmu. Ką gi jis turi? Sėkmę? Na, nebent sėkmė yra dvi eilutės enciklopedijoje, 100 straipsnių, kurių niekas neperskaitė ir nukriošimas sovietinio tapetuoto buto reskladuškėj. Čia tai sėkmė. Voi…

 9. tuti Says:

  Gal tas senas profesorius jaučiasi laimingas turėdamas tą seną butą ir rašydamas straipsnius:P gal tai ir yra gyvenime jo sėkmė- naudotis mokslu;) ir skaityt knygas savo malonumui. tik tiek kad pinigėlių jie daug “nežkala“. bet… išmintingam ir laimingam užtenka tiek kiek turi;)

 10. bratvaa sachmatistas Says:

  As pateiksiu pavyzdi is sachmatu pasaulio, kadangi jis dabar kaip nepelningas yra pamirstas visu, bet like zmones, kurie susiorganizuoja turnyrus beniekieno paramos ir zaidzia ne del prizu, o del idomaus protingo zaidimo. Tai toks ir buvo pavyzdys 😉 jei tam profesoriui minetam komentaruose duoda laimes jo darbas ir jo straipsniai, o gal net jis turi kokiu pomegiu kaip sachmatai, kur nereik pinigu idomiai laika praleisti, tai jis ir laimingas. O jei kitam reik ne idomumo, o azarto ir statyt milijonus ant pokerio stalo, tai toks bus laimingas tik, kol tures pinigu. O jei juos prapis tai jau mazai sansu, kad jis sau galo nepasidaris. Be to, daug kas besivaikydami ir infarktus ir insultus gauna, ne viena atveji lietuvos tikru turtuoliu zinau kuriem taip nutiko. Ir dar, palyginant sachmatu padetis su gyvenimo padetimis, kadangi ju yra vienodai begalybes, galiu jums pasakyti, kad nei jus sachmatais ismoktumete zaisti stipriai be praktikos, nei jus gyventi ismoksite laimingai nepagyvene ir nepabuve zmogumi… Zodziais to neapsakysi, reik tik gyvent ir zvengt 😉

 11. Vygintas Varnas Says:

  Kalbant apie mokytojus ir profesorius, tai sutikau vos kelis tikrai įdomius – visi dirba, kad tik dirbtų ir vynioja tą pačią vatą 20-40 metų.

  Pagaminti gali kiti, jei užsimetęs atkatą parduosi, bet visi dabar nori pinigų į priekį – siekiama pradžiai parduoti, o po to tik pradėti gaminti.

  Niekas baldų negamina ir nelaukia kol ateis nupirks, na nebent kai kurios ten kompanijos. Visi tie baldai, kurie yra parduotuvėse yra demonstraciniai modeliai – įmonės portfolio kaip sakant.

  Tas pats kickstarter tikslas surinkti kapitalą, kad apsimokėtų gaminti blogiausiu atveju, o tada dar ir parduoti ir gauti dar pinigų.

  Aš jau matau kaip darbuotojai milijonus varto, kaip sakė kijosakis – turtingi žmonės padarė sąlygas turtingiems, vargšai čia ne prie ko – jie gi tik darbo jėga.

  Be pinigų verslo nepadarysi, jei nemoki nieko daryt + parduot, o dirbt kažkieno kito versle, tai jau nuodėmė, nes po to ilgo ilgo darbo tave tiesiog išmeta ir tu lieki ant senatvės pensijos jei netaupei per gyvenimą, o jei taupei, tai nuvertėjo.

  Autoriau: susirask mano blogą, ir parašyk email – pachatinsim apie tingėjimo filosofiją

  • tingiu Says:

   Be pinigų verslo nepadarysi? Iš tiesų, tai daugelis milijonierių pradėjo savo verslus nuo nulio. Be pinigų. Kaip tik priešingai, verslai daromi be pinigų. Daromi su svetimais ar skolintais pinigais. Pačiam pradinio kapitalo turėti nereikia. Va tada tikras verslas.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: